КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Васильківська районна організація
Меню сайту

Корисні посилання
 • Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України
 • ЦК Профспілки працівників освіти і науки України
 • Федерація Профспілок України
 • Васильківська районна державна адміністрація

 • Форма входу


  Календар
  «  Листопад 2012  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
     1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930

  Пошук

  Архів записів

  Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Вітаю Вас, Гість · RSS 11.08.2020, 10:48

  Головна » 2012 » Листопад » 7 » Специфіка роботи сторожів: запровадження доплат
  17:18
  Специфіка роботи сторожів: запровадження доплат
  За умовами роботи сторожів (у тому числі тих, які працюють в закладах і установах освіти), не завжди може бути дотримано встановлену щоденну або щотижневу тривалість робочого часу.

  Досить часто фактична тривалість робочого часу цієї категорії працівників перевищує нормальну кількість робочих годин, тобто робота виконується понад установлену тривалість робочого дня.

  Відповідно до ст. 50 Кодексу законів про працю України (КЗпП України), нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень. При цьому статтею 57 КЗпП України визначено, що час початку і закінчення щоденної роботи (зміни) передбачається правилами внутрішнього трудового розпорядку і графіками змінності відповідно до законодавства.

  Правила внутрішнього трудового розпорядку затверджуються трудовим колективом за поданням власника або уповноваженого ним органу і профспілкового комітету на основі типових правил (ст. 142 КЗпП України). Типові правила внутрішнього розпорядку для працівників державних навчально-виховних закладів України, затверджено наказом Міністерства освіти України від 20.11.1993р. № 455.

  Робота понад установлену тривалість робочого дня вважається надурочною (ст.62 КЗпП України).

  Узгодження законодавчих норм і специфіки роботи безперервно діючих підприємств, установ, організацій, окремих виробництв тощо а також на деяких видах робіт ( наприклад робота сторожа ), де за умовами виробництва (роботи) не може бути дотримано встановленої для даної категорії працівників щоденна або щотижнева тривалість робочого часу, досягається шляхом запровадження підсумованого обліку робочого часу.

  Так, за ст. 61 КЗпП України, на вище зазначених виробництвах та роботах, на яких не може бути дотримано встановлену тривалість робочого часу, допускається за погодженням із профспілковим комітетом запровадження підсумованого обліку робочого часу з тим, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала нормальної кількості робочих годин.

  Підсумований облік робочого часу означає, що тривалість роботи протягом дня може відхилятися в певних межах від робочого дня нормальної тривалості з тим, щоб установлену законом норму робочого часу було витримано за певний період: місяць, квартал тощо.

  Надурочною роботою за підсумованого обліку робочого часу є робота понад установлену тривалість робочого часу за обліковий період.

  Якщо застосовується місячний обліковий період, понадурочні роботи оплачуються щомісяця. У разі тривалішого облікового періоду (квартал, півріччя, рік), надурочні роботи оплачують у кінці облікового періоду (відповідно кварталу, півріччя, року).

  Оплата роботи в надурочний час здійснюється відповідно до ст. 106 КЗпП України, якою передбачено, що у разі підсумованого обліку робочого часу оплачуються як надурочні всі години, відпрацьовані понад установлений робочий час в обліковому періоді.

  За погодинною системою оплати праці робота в надурочний час оплачується в подвійному розмірі годинної ставки.

  За відрядною системою оплати праці за роботу в надурочний час виплачується доплата у розмірі 100% тарифної ставки працівника відповідної кваліфікації, оплата праці якого здійснюється за погодинною системою, – за всі відпрацьовані надурочні години.

  Тобто, якщо сторож за місяць відпрацював, наприклад, 10 годин понад установлену місячну норму робочого часу, йому за цей час має бути оплачено як за наднормовану роботу (в подвійному розмірі годинної ставки), але за умови запровадження підсумованого обліку робочого часу.

  Компенсація надурочних робіт наданням відгулу не допускається.

  Чинним трудовим законодавством передбачено, що оплата праці у нічний час здійснюється у підвищеному розмірі. Пунктом 6.3.7. Галузевої Угоди між Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України та Центральним комітетом Профспілки працівників освіти і науки України на 2011-2015 роки передбачено здійснення додаткової оплати за роботу в нічний час (з 10-ї години вечора до 6-ї години ранку) працівникам, які за графіками роботи працюють у цей час, у розмірі 40% посадового окладу(ставки заробітної плати).

  Згідно з ст.66 КЗпП України правилами внутрішнього трудового розпорядку для працівників установлюється перерва для відпочинку і харчування, яка не включається в робочий час.

  Працівники використовують час перерви на свій розсуд. На цей час вони можуть відлучатися з роботи.

  На тих роботах, де через умови виробництва (роботи ) перерву встановити не можна, працівникові має бути надано можливість вживати їжу протягом робочого часу.

  Перелік таких робіт, порядок і місце приймання їжі встановлюється власником або уповноваженим ним органом за погодженням з профспілковим комітетом установи, організації.

  Таким чином, роботу сторожа має бути включено до Переліку робіт, де приймання їжі проводиться протягом робочого часу з відповідним урахуванням цього часу в табелі робочого часу. У разі, якщо в установі, організації укладено колективний договір до нього включається зазначений Перелік.

  Відділ соціальних питань і охорони праці ЦК  Переглядів: 5992 | Додав: adminvas | Рейтинг: 0.0/0
  Профспілка працівників освіти і науки України © 2020
  Створити безкоштовний сайт на uCoz