Кабінет Міністрів України підтримав розроблений Міністерством (Мінфін) фінансів України проект Державного бюджету на 2018 рік та направив документ на розгляд парламенту. Проект держбюджету розрахований з доходами 1,2 трлн грн, дефіцитом 2,4% ВВП — в 3% та обсягом мінімальної зарплати в 3723 грн. Уряд не підніматиме податків, доходи збільшаться за рахунок економічного зростання.
Мінфін розробив документ на основі середньострокової бюджетної резолюції, запровадивши таким чином нову модель бюджетної політики — середньострокове бюджетне планування. Це означає, що в Україні буде передбачувана бюджетна політика, безперервність і наступність бюджетного процесу та ефективний розподіл державних ресурсів.
Як зазначив міністр фінансів Олександр Данилюк, бюджет-2018 закладає план розвитку економіки країни на перспективу, тобто орієнтуватися треба на майбутнє, створюючи основу для проведення системних глибоких реформ.
Мінфін формував бюджет на 2018 рік на основі таких принципів: реалістичність, прозорість, збалансованість, своєчасність і, головне, — він дозволяє ефективно використовувати кошти платників податків.
У бюджет 2018 закладено бюджет фінансування всіх основних реформ. Для прикладу, в рамках реформи медицини Мінфін збільшив на 2018 рік видатки на сферу охорони здоров’я на 11%.
Також буде продовжено реалізацію пілотного проекту зі зміни фінансування провідних клінік Національної академії медичних наук, який передбачає перехід від їх кошторисного утримання — на оплату послуг з надання медичної допомоги. Зокрема, пропонується розширити перелік послуг, які будуть оплачуватися з державного бюджету (близько 9 тис. послуг).
В рамках реформи освіти видатки зведеного бюджету фінансування цієї сфери у 2018 році збільшуються на 18%, що більше, ніж у 2017 році майже на 34 млрд грн.
Зокрема, на підтримку проекту «Нова українська школа» враховано видатки у сумі 1,8 млрд грн, які будуть спрямовані на покращення якості середньої освіти.
Також у 2018 році планується подальше збільшення заробітної плати вчителям на 25 %, на що враховано додатково майже 6,7 млрд грн.
У держбюджеті на 2018 рік також передбачено ресурс на проведення пенсійної реформи. Обсяг асигнувань, що спрямовується до Пенсійного фонду, збережено на рівні 2017 року в сумі 141,3 млрд грн. Крім того, у бюджет 2018 Мінфін заклав кошти на проведення масштабної реформи Державної фіскальної служби України. Ці кошти підуть, зокрема, на оновлення матеріально-технічної бази, на підвищення заробітних план працівникам і т.д.
Джерело: Урядовий портал
|